2011-10-01

2011.09.10 - 2011.09.17 skrendame į KOS salą

Septynių dienų trukmės kelionė į Kos salą Graikijoje su žmona ir vaikučiais (3m. ir 5m.)
Į Kos salą skridome lėktuvu iš Kauno oro uosto "Ryanair" skrydžių kompanijos lėktuvu. Bilietus pirkome 4 mėn. prieš skrydį.
Apsistojome "Mitsis Family Village" viešbutyje. Viešbutį rezervavome "booking.com" sistemoje 2mėn. prieš skrydį.
Kelionės tikslas - drybsoti po skėčiu prie jūros ar baseino, siurbti alų, apie nieką negalvoti, stebėti kaip džiaugiasi vaikai, vieną dieną išsinuomoti automobilį ir apvažiuoti aplink salą.
Dar prieš kelionę juokavau, jog ši sala man jau atsibodo, nors nesu joje buvęs. Tokia ji patapo populiari. Girdėjau ir skaičiau galybes pasakojimų apie šią salą.

Sala "google" žemėlapyje :


View Larger Map


Kėlėmės anksti - lėktuvas kilo 7:35 ryte.
Kauno oro uosteAutomobilį palikome Kauno oro uosto saugomoje aikštelėje. Už aikštelę sumokėjome internetinėje "ADC parking" sistemoje - šiek tiek pigiau ir labai patogu - kamera automatiškai fiksuoja automobilio numerį ir varteliai atsidaro patys. Para kainuoja 10 Lt., tačiau sumokėjome 80,- Lt., kadangi skrydis pirmyn - ryte, atgal - popiet. Tačiau, manau, vertėjo, kadangi taksi paslaugos į vieną pusę kainuoja 30-40 Lt, o ir patogiau nuvažiuoti nuosavu automobiliu.
Žmonių daug - beveik pilnas lėktuvas. Mane pamažu ima erzinti "Ryanair" "koncepcija" "kas greitesnis - tas gudresnis". Vietos bilietuose nesužymėtos, žmonės braunasi alkūnėmis, iki lėktuvo bėga kiek įkabindami. Vaikai, senukai ir lėtai einantys yra silpnoji minios dalis, todėl vietas pirmieji renkasi "Spartakai". Neesu tokių kovų mėgėjas. Galima įsigyti "priority boarding" - neva pirmenybinį įlaipinimą. Tačiau, bent Kauno oro uoste, jau daug kartų teko stebėti kaip šią papildomą paslaugą įsigiję klientai yra paprasčiausiai sustatomi eilės priekyje. Vėliau vartai atsidaro, kariai nuožmiai pasileidžia į kovą, ūsuoti dėdės tyliai slepia "priority boarding" korteles kelnių kišenėse ir tipena paskui minią..
Kauno oro uoste


Lėktuvą atakuoja dideli ir maži kariai.
Kauno oro uosteKylame. Viršuje saulė. Rudens kaip nebūta. Apačioje keisti debesų patalai.
Debesų patalai


Skrydis trunka apie 3 valandas. Debesys išsisklaido, apačioje "plaukioja" aibės mažų ir didelių salų. Pamažu leidžiamės.
LeidžiamėsApačioje mus pasitinka karštis - ne mažiau 30 laipsnių. Slepiame megztukus į kuprinę. Visos viešnagės metu spigina saulė, temperatūra svyruoja +30 -- +34 laipsnių ribose. Gaudome taksi. Iki viešbučio apie 15km. kelio, kainuoja 23,- eurus. Automobilį vairuoja temperamentingas graikas, todėl atvykstame labai greitai.
Mūsų viešbutukas randasi dideliame viešbučių komplekse.

View Larger Map


Iš išorės viešbutukas atrodo kuklus, nespindintis 4 žvaigždučių prabanga.
Viešbučio registratūraTačiau viduje labai jaukus. Prie registratūros veikia nemokamas belaidis interneto ryšys. Atvykome per anksti - būsimasis mūsų kambarys dar vis valomas. Aplink lūkuriuoja ir daugiau žmonių.
Viešbučio registratūraGalų-gale gauname raktą nuo apartamentų.
Raktas nuo apartamentų


Paslaugus "nešikas" mus palydi, nuneša lagaminus. Parodo kambarį, balkoną, tualetą, televizoriaus pultelį, kondicionierių ir kukliai kosėdamas stovi kamputyje, kol gauna savo eurą. Ačiū jam - tikrai patys nebūtume visko suradę. Apartamentai ar "viešbučio numeris" (nežinau kaip tiksliau pavadinti) gan jaukūs. Šalia įėjimo - maža virtuvėlė-baras.
ApartamentaiViduje vienas didelis kambarys, vienas mažas vaikams, vonia kartu su tualetu.
Apartamentai


Visur kukli "prabanga". Čia didysis kambarys.
ApartamentaiVonia švari.
Apartamentai


Visi kambariai tvarkomi ir rankšluosčiai keičiami kasdien. Vaikų kambarys mažas. Į jį staiga supuola abu pabiručiai ir ten negailestingai paskerdžia savo lagaminą. Visur kojinės, triusikai, kažkokie guminiai plaukmenys, lėlės ir mašinėlės. Kambario fotografuoti nesiryžau. Balkonas erdvus ir jaukus.
Apartamentai


Vidinis kiemelis visokeriopai šiltas.
Apartamentai


Apartamentai randasi šalia registratūros vaizdingo kalno papėdėje.
Apartamentai


Įsikuriame, einame pietauti. Restoranas nėra labai didelis, tačiau jaukus. Maisto pasirinkimas nemažas, padavėjai labai paslaugūs.
Restoranas viešbutyje


Vėliau porcijų dydis kasdien auga. Ech, atostogos..
Maistas


Vaikai džiaugiasi ledais - bet kada galima pačiam kaušeliu "susikomplektuoti" norimą kiekį ir įvairovę.
Vėliau jūra, alus, baseinas, vakarienė, pasivaikščiojimas, saldus miegas.
Jūra ir mėnulis naktyje


Dienas leidžiame nerūpestingai. Režimas labai paprastas : ryte keliamės, pusryčiaujame, einame prie jūros arba prie baseino drybsoti, pietaujame, popiet pamiegame, vėl slenkame prie jūros ar baseino, vakarieniaujame, mėgaujamės alučiu ar vynu šilto vakaro glėbyje, griūname miegoti.
Sargyba


Iki jūros reikia pėdinti apie 100 metrų. Pirmyn smagu - nuokalnė, atgal vargas. Tačiau ir čia turistų pilvais pasirūpinta - kalorijų per daug neprarasite. Iki jūros ir atgal veža mažas automobiliukas.
Automobiliukas


Vairuotojas labai myli savo darbą, linksmas ir dažnai dainuoja. Na bent jau meistriškai apsimeta linksmu.
Automobiliuko vairuotojas


Jei nepatinka automobiliukas - kiek toliau yra liftas.
Liftas


Paplūdimys nėra idealus, gultai ne nauji, tačiau viskas tvarkinga, laisvų gultų netrūksta.
Papludimys


Jūros dugnas ir paplūdimys, spėju, turėtų būti akmenuoti, tačiau visoje teritorijoje ir keli metrai į jūrą pripilta žvyro.
Žvyras


Pradžioje erzino ilgoka eilutė paplūdimio bare.
Eilė paplūdimio bare


Tačiau vėliau prisitaikiau - tiesiog reikia pataikyti į taktą ir alaus galima gauti ilgai negaištant. Jūra švari, skaidri ir visaip kitaip nuostabi.
Jūra


Visi mėgaujasi.
Paplūdimys ir baseinas


Laiką leisti smagu ne tik prie jūros. Visgi yra viena galimybė išgarinti pora kalorijų - "vandens čiuožynės". Gal ir kvailai pavadinau, tačiau kitaip nesugalvojau.
Vandens čiuožynės


Norint nučiuožti - tenka palaipioti laipteliais. Yra ir maža - vaikams skirta čiuožynė. Šalia, be abejo, įsikūręs baras, kuriame besišypsantis padavėjas visada pasiūlys alaus ar kitų gėrimų. Įsidrąsinęs ėmiau čiuožti viršuje smarkiai atsispirdamas. Pasirodo čiuožyne reikia naudotis atsargiai - paskutinis posūkis truputį per staigus, todėl apačioje plojausi į čiuožynės sienelę ir tėškiausi į vandenį kaip bulvių maišas. Traumų išvengiau, tik kelias valandas maudė alkūnę.
Panirimas


Pagrindiniame viešbučio baseine jūros vanduo.
Pagrindinis viešbučio baseinas


Žmonių nėra daug.
Pagrindinis viešbučio baseinas


Tolėliau matosi jūra.
Pagrindinis viešbučio baseinas


Šalia yra vaikiškas baseinas, kuriame vanduo gėlas. Čia vaikai pavirsta žuvimis ir vėliau labai sunku juos iš ten iškrapštyti.
Baseinas vaikams


Vaikučiai dažnai "užstringa" ir žaidimų aikštelėje, padovanodami tėveliams kelias milisekundes ramybės.
Žaidimų aikštelė vaikams


Baseinas vakare taip pat gražus.
Baseinas vakare


Smagu vakare ragauti alutį grožintis akiai mielu vaizdu. Smagu ragauti ir apartamentų balkone.
Čiupkite bokaliuką !


Ragauti žiūrint į dangų.
Dangus


Nepamiršome ir krepšinio rungtynių. Už kelis nupirktus alaus bokaliukus šalia viešbučio esančiame bare darbuotojai įjungė krepšinio transliaciją. Pradžioje striginėjo vaizdas, tačiau vėliau baro darbuotojai vaizdo transliaciją paleido iš kažkokios arabų televizijos, garsą lietuviškai - internetu. Taip stebėjome praktiškai visas rungtynes.
Krepšinio transliacija


Vėliau pergales švęsdavome ir pralaimėjimo kartėlį skandindavome viešbučio bare. Pačią pirmą dieną susipažinome su kita lietuvių šeima. Vėliau laiką leisdavome dažniausiai kartu. Pasisekė - puiki kompanija, linksmi ir įdomūs pašnekovai, gerai išauklėti vaikai. Kartu ir vakarodavome. Ačiū jiems.
Švenčiame "Lietuva - Vokietija" pergalę


Kuomet nebūdavo rungtynių - stebėdavome vadinamuosius "komedijų šou".
"Komedijų šou"


Vieną dieną nusprendėme apžiūrėti artimiausią miestelį - Kardamena. Į miestelį nemokamai veža viešbučio autobusas. Vietas autobuse reikia užsisakyti prieš dieną. Miestelis garsėja kaip vieta, mėgstantiems naktinį gyvenimą. Miestukas nedidelis, gatvelės siauros. Vienoje iš gatvelių klesti prekyba.
Kardamena miestelis


Gatvelėje šalia jūros karaliauja dešimtys barų.
Jaukus baras Kardamenoje


Visi barai jaukūs, tik tušti kol-kas. Vakare bus triukšmingiau. Yra ir "rimtesnių" užeigų.
Naktinis klubas


Saulė pamažu leidžiasi.
Kardamena miestelis

Vakaro spalvos nudažo mūsų viešbučių kompleksą, kuris puikiai matosi iš miestelio.
Viešbučių kompleksas vakarėjant


Saulė nebe tokia kaitri, kepurės tampa nebereikalingos. Jas galima palikti kaip ir batus - prie durų.
Kepurė


"iPhone" eroje taksofonai tyliai miršta kęsdami patyčias.
Taksofonas


Visumoje - tai turistinis-kurortinis miestelis.
Kardamena miestelis


Su savo vietiniais gyventojais, be abejo.
Vietinis gyventojas


Miestelyje daug automobilių nuomos punktų. Visuose punktuose kainos labai panašios. Mažos klasės automobilis ("Fiat Panda") kainuoja apie 40 eurų parai, vos didesni - 50-60 eurų. Septynvietis "Fiat Doblo" - 80 eurų. Užsukame į "Katerina rent a car" nuomos punktą. Nusižiūrime "Pandą" ir sutariame susisiekti. Čia buvo mūsų klaida - reikėjo nuomos sutartį pasirašyti iškarto, kadangi vėliau pigiausių automobilių nebeliko. Automobilio nuomos procesas labai patogus - nuomos punkto darbuotojas sutartos dienos ryte atvairuoja automobilį iki viešbučio. Čia pat pasirašoma standartinė nuomos sutartis (jei jos nepasirašėte anksčiau) ir atiduodami rakteliai. Vakare raktelius galima palikti tiesiog savo viešbučio registratūroje. Automobiliai nauji, draudimas pilnas - vairuoti galima be streso.
Grožimės besileidžiančia saule.
Leidžiasi saulė


Prisėdame "pailsėti"
Bariukas Kardamenoje


Grįžtame į viešbutį.
Atostogų savaitė įpusėjo. Sekančią dieną praleidžiame ramiai - "jūra-maistas-alus-miegas". Vakare skambiname į automobilių nuomos punktą. Taip, taip - liko tik brangesni automobiliai. Labai didelės tragedijos nėra - užsisakome "Opel Corsa" už 50 eurų.
Kitos dienos ryte jau eidami pusryčiauti randame automobilį šalia viešbučio.
Opel Corsa


Opeliukas truputėlį pokštelėtas, tačiau apynaujis.
Opel Corsa


Po pusryčių viešbučio foje mūsų jau laukia nuomos punkto darbuotoja. Čiumpame raktelius ir pirmyn. Automobilyje randame žemėlapį su pažymėtomis lankytinomis vietomis.
Kos salos lankytinos vietos


Pirmiausia važiuojame link salos sostinės - Kos miesto. Vos pradėjus važiuoti "išlenda" visi mažo automobilio minusai. Silpnas variklis, automatinė pavarų dėžė, žema klasė. Automobilis praktiškai naujas - rida tik apie 5000 km., pagamintas šiemet, tačiau važiuoklė barška, pavarų dėžė persijunginėja labai keistai-grubiai. Ko gero, turistai automobilio negaili.. Na, vieną dieną pakentėti galima.
Vidinė salos dalis nėra labai ypatinga.
Kos sala


Pakeliui į Kos miestą norėjome užsukti į Zia kaimelį kalnuose. Mano turimas GPS imtuvas rodė tik du šios salos didžiausius miestus, jokių nuorodų nebuvo, kaimelio neradome. Šiaip ir nesistengėme labai ieškoti, kadangi žyma "lots of shops" man nepatiko. Sala maža - ne už ilgo mes jau Kos mieste. Parkuojamės, žygiuojam. Žemėlapyje apytiksliai pažymėjau mūsų maršrutą pėsčiomis. Užtrukome apie 3 valandas.
Maršrutas pėsčiomis Kos mieste


Pirmasis objektas - Odeonas. Čia kadaise vyko įvairūs renginiai, gladiatorių kovos. Dabartiniai žvangantys ginklai - tai turistų kameros ir fotoaparatai.
Roman Odeum

Į rūsius įleidžiama nemokamai.
Roman Odeum

Apeiname Odeoną ratu.
Roman Odeum


Lipame į viršų.
Roman OdeumUž tvoros pastatai neatrodo labai didingai.
Už Roman Odem tvoros


Kitoje gatvės pusėje taip pat griuvėsiai - "vakarinė archeologinių kasinėjimų vieta". Įėjimą saugo katinas.
Griuvėsių sargas


Tai nemaža griuvėsių teritorija, su kuria ribojasi vilos.
West archaeological area


Gražu, jaučiasi laiko galia.
West archaeological area


Akmuo lyg sustingęs šokyje.
West archaeological area


Griuvėsių daug, Kos miestas turtingas savo istorija.
Roman House


Medžiai neaprėpiami.
Medis


Paplūdimiai pačiame mieste nėra gražūs.
Paplūdimys Kos mieste


Nustebino gan nebloga idėja - senovinės pirtys iki tam tikros valandos atviros turistams apžiūrai, vėliau jos veikia.
Pirtis


Ko gero lyja retai, nes pirčių lubos kiauros.
Pirties lubos


Veikiančios merijos kiemelyje įsikūrė motorolerių kapinės.

Motorolerių kapinės


Netoli Kos pilies - Hipokrato medis. Medis neatrodo sveikas. Hipokratas juo nepasirūpino.
Hipokrato medis


Medis paremtas metalinėmis konstrukcijomis, tačiau vis dar žaliuoja. Šalia prekeiviai aktyviai siūlo pirkti jo džiovintus lapus.
Hipokrato medis


Pėdiname į Kos pilį. Įėjimas kainuoja 3 eurus, vaikams nemokamai. Kasininkas bando apskaičiuoti, negražindamas 10 eurų. Taip, juk kaip tik šiuo metu Graikija išgyvena finansinius sunkumus. Šįkart kasininko nepasigailiu, išsireikalauju likusią grąžos dalį. Manau, jog ir taip susirenka nemažą sumelę "neaudituoto pelno" iš išsižiojusių turistų.
Kos pilis


Pilyje ... irgi griuvėsiai. Na taip - pamatyti reikia, juk pilis.. Bet čia tik griuvėsiai, kuriuos matėme jau keliose vietose.
Kos pilis


Kažkada čia gyvenimas "virė".
Kos pilis


Dabar viskas pamažu "tirpsta".
Kos pilyje


Aplink pilį esančiose parduotuvėlėse gausu suvenyrų. Vieni iš jų provokuojantys. Taip, ūgis tuomet nebuvo svarbus.
Suvenyrai


Išmaišome visą miestą, prisiperkame suvenyrų, pėdiname link automobilio. Viešbutis "Mitsis Family Village" turi savo "brolį" Kos mieste - "Mitsis Ramira beatch hotel". Kas nuostabiausia - šiame viešbutyje galioja mūsų "viskas įskaičiuota" apyrankės. Važiuojame į viešbutį papietauti.
Mitsis Ramira beatch hotel


Toliau judame link "Hot thermes" arba "Hot springs". Tai karšti šaltiniai prisotinti mineralinių medžiagų. Žmonės čia atvažiuoja gydytis įvairių negalavimu. Visur tvyro labai nemalonus "supuvusių kiaušinių" kvapas. Tai dėl šaltinio sudėtyje esančio sieros vandenilio. Bevažiuojant kelias staiga tiesiog baigiasi. Jokių nuorodų nėra, tačiau tampa aišku, jog šis kelias nutiestas vien dėl mineralinių srovių. Galų-gale pastebėjome iškabą.
"Hot thermes" arba "Hot springs" iškaba


Iškaba ne kabo, o tiesiog numesta. Tuomet gal būtų teisingiau vadinti ne "iškaba", o "išmata" ?
Aplinka lyg vulkano papėdėje.
Šalia "Hot thermes" arba "Hot springs"


Pakeliui truputis komercijos.
Šalia "Hot thermes" arba "Hot springs"


Pėdiname tolyn.
Šalia "Hot thermes" arba "Hot springs"


Kalno papėdėje pamatome iš akmenų suformuotą maža "lagūną", kurioje turškiasi daug žmonių.
"Hot thermes" arba "Hot springs"


Vieni pramogauja, kiti, ko gero, gydosi.
"Hot thermes" arba "Hot springs"


Keista ir įdomi vieta.
"Hot thermes" arba "Hot springs"


Nežiūrint nemalonaus kvapo ir didelio karščio, nepakartojamas jausmas lindėti karštame vandenyje, kurį reguliariai vis praskiedžia jūros bangos. Mirkstu užsimerkęs apie 15-20 min. Staiga pašoku iš vandens, iš kišenės paskubomis išsitraukiu... automobilio pultelį. Koks pusgalvis sumanė kišenes drabužiuose, kurie skirti maudytis? Iki automobilio žingsniuoju su nedideliu nerimu, tačiau pultelis veikia ! Ir puikiai veikia visą likusią dienos dalį. Na, tik klausimas kiek laiko dar veiks - vanduo visgi sūrus, o dar tie mineralai..
Toliau važiuojame atgal - pro Kos miestą link Tigaki ir Marmari miestelių. Visi sutartinai kalbėjo, jog ten jau tikrai labai gražūs paplūdimiai.
Na, taip - paplūdimyje smulkus smėliukas, akmenukų nėra, tačiau didelio įspūdžio man nepaliko. Palangoje taip pat gražus smėliukas. Tigaki paplūdimys - tai siaura smėliuko juosta tarp jūros ir kelio. Pastatome automobilį, išsimaudome.
Tigaki paplūdimys


Smėliukas nėra labai švarus.
Tigaki paplūdimys


Paplūdimyje ir jūroje daug įvairių žolių bei kitų organinių šiukšlių.
Tigaki paplūdimys


Vanduo šiltas, jūra negili. Norint paplaukioti - bristi reikia tolokai.
Važiuojame toliau. Į Marmari neužsukame, kadangi jau beveik vakarėja. Judame link Kefalos miesto. Pakeliui vis sustojame apsižvalgyti. Kastri sala.
"Kastri" Salelė


Kefalos miestas beveik visas matosi pakilus į šalia jo esantį kalną.
Kefalos miestas


Trumpai padvejoję - nusprendžiame miestelį palikti ramybėje. Važiuojame link kito salos krašto - "bangų pliažo". Taip, ši vieta man iškart patiko!
Wave beatch Kos


Matydamas tokią vietą, prisimenu "Eurotripus" su draugais. Ši vieta puikiai tiktų palapinei, naktiniam pasisėdėjimui skaičiuojant žvaigždes ir tuščias alaus skardines.
Wave beatch Kos


Yra ir dušas. Vanduo bėga šiltas.
Wave beatch Kos


Vieta, rodos, nepaliesta žmogaus.
Wave beatch Kos


Be automobilio vargu ar įmanoma būtu čia atvykti.
Wave beatch Kos


Vien ši vieta, bent jau man asmeniškai, "atpirko" automobilio nuomą.
Wave beatch Kos


Maudomės, grožimės, supamės ant bangų. Saulutė pamažu krenta į horizontą. Reikia judėti link viešbučio. Automobiliukas klusniai laukia mūsų, stebėdamas saulėlydį. Pultelis vis dar veikia.
Wave beatch Kos


Keliu juda ir kiti eismo dalyviai.
Eismo dalyviai


Pakeliui į viešbutį užsukame į "Paradise beach" paplūdimį.
Paradise beach Kos


Smagi vieta ieškantiems šurmulio. Tiesa, dabar saulutė jau netoli horizonto, todėl paplūdimyje ramybė.
Paradise beach Kos


Užsimerkus galima "išgirsti" kaip šūkauja vaikai, bumpsi kamuoliai, šnypščia alaus skardinės, vandenyje tekši bėgančios basos kojos, birzgia vandens motociklai.
Paradise beach Kos


Pakeliui užpilame automobiliukui kuro, grįžtame į viešbutį. Vėliau paskaičiavau mūsų "Opeliuko" kuro sąnaudas. Variklio tūris 1.2 litro, tingus, tačiau rajus - šimtui kilometrų automobiliukas "sriaubė" beveik 12 litrų benzino.
Likusias porą dienų leidžiame nerūpestingai: maistas - jūra - alus - miegas - baseinas - ..
Prie jūros


Smagu.
Jūroje


Vakarėja, rytoj jau būsime namie.
Jūra


Šiek tiek gaila išvažiuoti. Čia smagu.
Saulėlydis


Tačiau tuo pačiu jau viskas pabodo. Nuolatinis valgymas, alaus plempimas, tuštuma galvoje. Pabandžiau įsivaizduoti - "o jei dar kelias dienas". Ne, pakaks. Taip ir į kempiniuką galima pavirsti.
Keliaujame namo. Pusryčiai, taksi, oro uostas. Kos'o oro uostas absoliučiai nepritaikytas esamam krūviui.
Kos oro uostas


Žmonės grūdasi, labai karšta, kvėpuoti nėra kuo, vaikai zyzia.
Kos oro uostas


Lėktuvai vėluoja pakilti - tiesiog nepakanka pakilimo takų. Vėluojame apie 45 min. Labai nesmagu tiek laiko lindėti perkaitusioje "silkių statinėje". Galų-gale kylame.
Kylame


Akimis nulydime viešbučių "būrelį", kur ir buvome apsistoję.
Viešbučių kompleksas iš paukščio skrydžio


Po trijų valandų mes namie.
KaunasKomentarų nėra:

Rašyti komentarą